Konie w Janowie Podlaskim

Jesteś tutaj: Bip > Instrukcja

Instrukcja korzystania z BIP

Podstawę prawną zamieszczania informacji na stronie podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej stanowią następujące akty prawne:

  • Ustawa z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej,
  • Rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 18 stycznia 2007 r. w sprawie Biuletynu Informacji Publicznej.

Nagłówek strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej umieszczony na górze strony zawiera następujące elementy nawigacyjne.

  • Logo graficzne Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej umieszczone w lewej części nagłówka zawiera odnośnik do strony głównej Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej.
  • Element ułatwiający korzystanie ze strony osobom słabowidzącym umieszczony w prawej części nagłówka składa się z dwóch części. Trzy litery A A+ A++ umożliwiają powiększanie tekstu, cztery litery A w kolorze czarnym, białym i żółtym na tle białym, czarnym i żółtym umożliwiają wyświetlanie strony w trybie wysokiego kontrastu.

Głównym elementem umożliwiającym nawigację jest, znajdujące się po lewej stronie ekranu, menu przedmiotowe. Za jego pomocą Użytkownik strony może wybrać szukaną informację.

Bezpośrednio nad menu przedmiotowym znajduje się wyszukiwarka. Po wpisaniu słowa lub słów kluczowych do okienka wyszukiwarki należy nacisnąć przycisk Szukaj (oznaczony piktogramem lupy). Po przeszukaniu serwisu pojawi się lista wyników wyszukiwania z odnośnikami prowadzącymi do stron zawierających wpisane słowa kluczowe. W celu przejrzenia zawartości danego dokumentu należy kliknąć na jego tytuł. Jeżeli określone słowa kluczowe nie zostaną znalezione pojawi się komunikat „Przepraszamy, ale nic nie znaleziono. Prosimy spróbować z innymi słowami.”.

Nad wyszukiwarką znajduje się logo Biuletynu Informacji Publicznej zawierające odnośnik do strony głównej Biuletynu Informacji Publicznej Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej.

Stopka strony podmiotowej Biuletynu Informacji Publicznej Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej umieszczona na dole strony zawiera odnośnik umożliwiający wyświetlenie mapy serwisu.

W dolnej części każdej strony zawarta jest informacja o publikacji dokumentu, która zawiera następujące elementy:
autora, datę utworzenia i datę ostatniej modyfikacji.

Część informacji na stronie BIP Granicznego Inspektoratu Weterynarii w Kuźnicy Białostockiej znajduje się w postaci plików w formacie pdf (Portable Document Format). Do odczytania i wydruku tych plików służy ogólnodostępny program Adobe Acrobat Reader.

Opublikował w BIP: Tomasz Jarmocik

Data publikacji: 26 listopada, 2010

Data ostatniej aktualizacji: 7 czerwca, 2018

Dokument wytworzył: Tomasz Jarmocik

Opublikował w BIP: Tomasz Jarmocik